Repase světlometů

Repasování starých světlometů výměnným způsobem.

Potřebuji opravit lampy

Repase světlometů

Zrepasujeme vaše staré světlomety výměnným způsobem

Co to pro vás znamená? V případě, že vaše staré lampy nejsou zničené, poškrábané nebo znehodnocené, dostanete za vaše staré světlomety, nové, námi zrepasováné lampy. Rádi vám taktéž dodáme, nové nebo repasované čočky, po dohodě také nové výbojky. Urychlíme renovaci vašich světlometů a směle můžete vaše vozidlo stále využívat. K renovaci světlometů používáme profesionální prostředky společnosti 3M. U 95 % světlometů provádíme renovaci během 1 pracovního dne.

Přestavba světlometu u vozidel značky Subaru Outback

  • přestavbu xenonu na led technologii
  • 2x tak více světla než repasovaný světlomet
  • žádné vysvícené xenon výbojky ani poničená parabola
  • veškeré funkce u světlometu zachovány
  • mění světlomet kus za kus
  • životnost led 20 000h

Repase světlometů

Test repasovaných světlometů

Na trhu je mnoho firem, které nabízejí repasování světlometů. V zásadě se jedná o rozložení světlometu, demontáž reflektorů a jejich opětovné pokovení. Samotné pokovení, kdy dochází k napařování hliníku ve vakuu, není nikterak složitý proces. Klíč k úspěchu je v přípravě povrchu a v uzavírací vrstvě.

Jelikož nabízíme jen tu nejvyšší kvalitu, rozhodli jsme se udělat tento test, kde si názorně ukážeme, že není repasovaný světlomet jako repasovaný světlomet.

Pro test jsme použili světlomety Mercedes Benz, jejichž výrobcem je Hella. K testu jsme použili úplně nový světlomet, který nám poslouží jako referenční vzorek. Dále pak starší – stejný, avšak kompletně zrepasovaný světlomet, kde bylo provedeno leštění krycího plexiskla a repas reflektoru světelného modulu (hojně nesprávně označovaného jako čočka). Starší světlomety jsme použili dva, modul každého z nich byl zrepasován (opětovně pokoven) jinou technologií.

Referenční světlomet

Světelný výstup nového světlometu.

Všechny hodnoty jsou v luxech a jsou měřeny ze vzdáleností 3 metrů. Světelný výstup tohoto světlometu nevykazuje žádné větší defekty, naměřeno 2430lx.

Světelný výstup nového světlometu.

Vzorek pokovený metodou č. 1

Světelný výstup repasovaného světlometu metodou č. 1. Naše metoda renovace – naměřeno 2 900lx.

Vzorek pokovený metodou č. 1

Hranice se v okolí bodu zlomu mírně vybarvila do modra. Tato změna je způsobena jinou tloušťkou materiálu na reflektoru a tím i jiným odrazem světla. V zásadě to nemá na nic vliv. Dále jsou patrné změny v homogenitě světla ve spodní části. Jedná se o tu část světelného svazku, které osvětluje vozovku přímo před autem. Bystřejší řidiči by tuto změnu na bílé zasněžené silnici mohli zaznamenat, v běžném provozu je tato změna nepostřehnutelná.
Co se světelného výkonu týče, celkový výkon modulu oproti novému originálnímu světlometu nárust o 17%. Rozložení světla je však podobné originálu.

Vzorek pokovený metodou č. 2

Světelný výstup repasovaného světlometu metodou č. 2. Běžný postup 99 % firem – naměřeno 3 440lx.

Vzorek pokovený metodou č. 2

Hranice opět modrá kvůli jiné tloušťce vrstvy materiálu. Výrazně jiná tloušťka pokovení zcela změnila rozložení světla – v oblasti bodu zlomu se vytvořil hotspot, kde je možno naměřit až o 2 700lx více, než u originálu. Ve spodní části navíc už výrazné zhoršení homogenity světla. Krajní body hodně podobné originálu.

Teplotní zkouška

Teplota uvnitř světlometu dosahuje až 180°C. Oba repasované světlomety jsme podrobili 14 denní teplotní zkoušce – celkem 336 hodinám nepřetržitého svícení. A výsledek?

VZOREK POKOVENÝ METODOU Č.1 – NAŠE METODA NEMĚŘENO 2 810LX

NAŠE METODA NEMĚŘENO 2810 LX

V zásadě se nic nezměnilo. Rozložení světla stejné, homogenita stejná, hodnoty téměř stejné. (je třeba počítat s tolerancí měřícího přístroje). Po rozebrání světlometu a kontrole reflektoru nebylo zjištěno žádné poškození. V řeči čísel poklesla svítivost modulu za 336 hodin o 2 %.

VZOREK POKOVENÝ METODOU Č. 2 – NAMĚŘENO 1500LX

Modul ztratil za 336 hodin svícení 58% výkonu

Tady se změnilo opravdu hodně! Hranice v okolí bodu zlomu změnila barvu z modré na žlutou. Hotspot, který vykazoval o 2 700lx vyšší svítivost než originál po testu vykazuje cca o 900lx nižší svítivost než originál. To je ztráta 3 600lx za 336 hodin svícení! Navíc se pod hlavním svazkem vytvořil defekt modré barvy, který zajisté pocítí na silnici každý. Krajní hodnoty zůstaly plus-mínus stejné. To značí jediné – pokovení nad výbojkou reagovalo vlivem velké teploty a došlo ke změně struktury. Tento modul ztratil za 336 hodin svícení 58% výkonu!

Test plastových parabol

Zakoupen nový originální xenonový světlomet Toyota Avensis. Hodnota nového světlometu je 1 460lx.

Test plastových parabol

Hodnota repasované paraboly od nás je 2 070lx.

Výsledek repasování v našem servise

Repasování plastových krytek světlometů leštěním

Mercedes Benz CLS 2007 – bixenony

VW Touareg 2005 – bixenony

Toyota Avensis 2003 – xenony

BMW E39 2001 – xenony

BMW E46 2002 bixenony

Audi A8 4E 2005 – bixenony

Mercedes Benz CLS 2006 – bixenony

Toyota Avensi led přestavba + měření

Volvo XC90 d2r 2005

Mecedes Benz E211 2003 – dynamic bixenon

Audi A8 4E 2005 – bixenony

Mercedes Benz E211 2005 – dynamic bixenony

Mercedes Benz ML rv 2005 – bixenony

Ford Mondeo 2002 – xenon

Bmw X3 2004 – bixenony

Mercedes Benz ML 2005 – bixenony

Audi A4 2002 – bixenony

VW Passat B5,5 – bixenony

Audi A6 1999 – xenon

Mám zájem o:

Výkup světlometů

Máte pro nás světlomet určený k výkupu? Napište nám jeho popis a my se Vám obratem ozveme! Děkujeme.

Tato stránka používá cookies pro zlepšení poskytování služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací